SANAL GERÇEKLİK(VR)

SANAL GERÇEKLİK NEDİR?

Sanal gerçeklik; Çeşitli gözlükler / kasklar kullanılarak bilgisayar ortamında oluşturulan 3 boyutlu alanlar ve nesneler gerçekmiş gibi hissettiren bir teknolojidir.

Sanal Gerçeklik Gözlükleri

► Daha önce sanal gerçeklik teknolojisi ile taranmış veya bilgisayarda üç boyutlu olarak oluşturulmuş obje ve boşluklar, bu tür gözlükler / kasklar yardımıyla görüntülenir.
► Ancak bu görüntüleme üç boyutlu olarak gerçekleştirildiği için kullanıcıda yeni bir gerçeklik algısı yaratır. Oluşturulan bu alan, yüksek gerçeklik duygusu ile bambaşka bir alandır.
► Bu sayede sanal gerçeklik başlığı takıldıktan sonra bambaşka bir alandaymış gibi hissedilir.

Sanal Gerçeklik Uygulaması Geliştirme

Eğitim
Ülkemizdeki kalifiye eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik teknik eğitim uygulamaları geliştiriyoruz. Eğitim uygulamalarımız sağlıktan mühendisliğe kadar birçok alanı kapsamaktadır.

Oyunlaştırma
Oyunlaştırma sayesinde geliştirdiğimiz uygulamaları daha eğlenceli hale getirerek son kullanıcıların daha keyifli vakit geçirmesini sağlıyoruz.

Gerçeklik
Geliştirdiğimiz uygulamaların dokusunu ve mekansal kalitesini üst düzeyde tutarak daha gerçekçi bir deneyim sağlıyoruz.

Sanal Gerçeklik Teknolojisinin Kazanımları

Teknik Personel Eğitimi

Geliştirilecek uygulama sayesinde işe yeni başlayan teknik personelin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Bu sayede işe alınan kişinin herhangi bir teknik tecrübesi olmasa bile gözlük aracılığıyla alacağı eğitim sayesinde yapılacak işi öğrenmiş olacaktır. Örneğin, bir transformatörden bir yağ numunesi almak. Bu uygulamada kask ve gözlük takılmadan işe başlanamaz. Böylelikle kullanıcıya istenilen eğitim eksiksiz bir şekilde, istenilen mesajlar ile birlikte verilir. Ulaşılacak Faydalar

Bu ve benzeri çalışmalar sayesinde çalışanlara teknik bilgi verilecektir. ve beceriler. Ayrıca personele iş güvenliği konusunda eğitim verilecektir. Sanal ortamda durumlar yaratarak çalışanlar bu şekilde bazı doğru alışkanlıkları özümseyebilecekler.
Proje sayesinde personelin eğitimi öncelikle Maliyet, Zaman ve İş Güvenliği açısından avantaj sağlayacaktır. Ayrıca proje sürdürülebilirliğe odaklandıkça, kazanımlar süreçle birlikte artmaya devam edecek.